17. 03. 2012
Vážení zákazníci, chybí Vám nějaké produ...
25. 04. 2011
Vážení zákazníci, nově máte možnost zakoupit na...
24. 09. 2010
V poslední době máme velmi mnoho pozitivních ohlasů od našich...
30. 08. 2010
Vážení zákazníci, nově nabízíme službu zas...

Včelí produkty

O medových víčkách

Jde o včelí produkt, který se prodává spíše sezónně v době medobraní, protože se získává při odvíčkovávání medových plástů. V podstatě se jedná o vosková víčka medových buněk z medových pláství. Tato víčka obsahují velké množství dezinfekčních látek, které chrání med přírodním způsobem před vlhkostí, bakteriemi a negativními vlivy.

O mateří kašičce

Zde je odkaz do našeho internetového obchodu: Mateří kašička

 

Jak vypadá a co vlastně je mateří kašička?
Mateří kašička je smetanově žlutá, má typickou vůni a štiplavou chuť. Jedná se o výměšek hltanových žláz mladých včel, kterým je krmen mateří plod (včelí královna) po celou dobu svého vývoje a královna po dobu kdy klade.

O pylu

Poživatina i lék, jehož využití v zájmu člověka je velmi slibné. Jedná se vlastně o samčí pohlavní buňku - gametu. Pylové zrnko má dvojitou buněčnou blánu - exinu a intimu. Obsahuje živou protoplazmu s dvěma jádry. První je samčí pohlavní, druhé bezpohlavní - vegetativní.

Podle způsobu opylení rozlišujeme rostliny na větromilné a hmyzomilné. Větromilné nemají tak atraktivní květy, nevoní a nevylučují nektar. Jejich pyl je suchý, moučný a je ho mnohem více než u hmyzomilných rostlin. Opylovací schopnost větru je menší než u hmyzu. Přiznám se, že nerozumím tomu, jak si rostliny vybírají, kdo je bude opylovat, ale je to tak.

O propolisu

Propolisová tinktura

Slovo propolis při překladu z latiny znamená předměstí - ochranný val před městem - a včely propolis opravdu jako ochranný val používají. Jde o přírodní tmel ryze rostlinného původu, který včely vyrábějí z lepkavé hmoty nacházející se na pupenech stromů (hlavně na pupenech topolů).

O včelím medu

V posledních letech je do České republiky dovážen med ze zemí subtropického pásma, který nezřídka pochází z nektaru aromatických rostlin. Takovýto med má často neobvyklou chuť a značné části našich obyvatel nevyhovuje. Protože je med získáván i za vyšších teplot, mívá i vyšší obsah nežádoucích látek, které vznikají v medu jeho zahřátím.

Prodejny našich obchodních partnerů

Javascript is required to view this map.