17. 03. 2012
Vážení zákazníci, chybí Vám nějaké produ...
25. 04. 2011
Vážení zákazníci, nově máte možnost zakoupit na...
24. 09. 2010
V poslední době máme velmi mnoho pozitivních ohlasů od našich...
30. 08. 2010
Vážení zákazníci, nově nabízíme službu zas...

Včelí produkty při léčbě nemocných po ionizujícím záření

Vcely na plaste V tomto článku se dozvíte zajímavé informace o tom, jak mohou pomoci včelí produkty (zejména med, mateří kašička a propolisová tinktura) lidem, kteří byli vystaveni ionizujícímu záření. V článku jsou uvedeny konkrétní příklady, jak pomohl med, mateří kašička a plástový pyl perga záchranářům při katastrofě v Černobylu a také jsou zde popsány účinky včelích produktů na ženách, které pracují v nukleární stanici v Ingavě v Litvě. Zde je také popsán rozdíl mezi skupinou žen, které užívaly včelí produkty a mezi ženami, které užívaly klasické chemické vitamínové preparáty. 

Nejdříve si ale trochu popíšeme, co je vlastně ionizující záření (nazývané také energií ionizující). Rozlišuje se buď na elektromagnetické, nebo částicové. Představitelem částicového je záření alfa, beta nebo gama záření.

V lékařství se používá záření vycházející z ionizujících izotop při léčbě novotvarů či diagnostikování, anebo při použití rentgenu. Jednotkou přijaté dávky záření je gray (Gy).
Obecně je třeba říci, že ionizující záření je pro lidský organizmus škodlivé. Nejcitlivější na poškození zářením jsou vznikající buňky, hlavně jejich jádrové chromozomy. Mezi nejvíce ohrožené části těla při ozáření patří kůže a sliznice vnitřních orgánů. Citlivost na změny se vyskytuje již při dávkách několika desítek Gy.
Z dostupných informací je zřejmé, že med chrání před následky ozáření a působí léčebně na ozářenou tkáň.
 

Zde podáváme několik příkladů:

1)     Záchranářům, kteří pracovali na neštěstí v Černobylu, byla podávána dietní jídla s nízkým obsahem tuků a bílkovin s vysokým obsahem uhlovodíků. Tato jídla byla obohacena také o med. Denní porce včelího produktu činila 50 – 80g. Kromě tohoto dostávali tito lidé 2 -3 krát denně teplý odvar z bylin slazený lžičkou medu.
 
Dietní jídlo bylo tvořeno polotučným tvarohem, sušeným ovocem a kyselým mlékem. Hmotnost dietního jídla dosahovala 500 – 600 g a energetická hodnot 650 – 800 kcal. Tvaroh a med zajišťoval dobrou činnost jater. Takovou dietu dostávali nemocní jako dodatek k normální stravě.
 
K léčení byla také užita přírodní neupravená mateří kašička (podávaná 3 x denně pod jazyk) a propolisová tinktura (40 – 60 kapek do sklenice vody ráno nalačno). Tato dieta pomohla více než 100 záchranářům, kteří byli postiženi velmi vysokými dávkami radiace. Podobný způsob léčení doporučuje také Sinjanov. Podle jeho vyjádření by měly osoby, které jsou ohrožené zvýšenou radiací, konzumovat včelí produkty a to hlavně med a mateří kašičku.
 
Konkrétní recept na to, jak používat včelí produkty při zvýšeném ozáření najdete na konci článku.
 
2)     Důležité informace o působení medu na osoby postižené zvýšenou radiací podali Milasiene a spolupracovníci. Celkem 47 ženám pracujícím na nukleární stanici v Ingalině (Litva) podávali med a plástový pyl PERGA. Jiné kontrolní skupině žen, které tam také pracovaly, byly podávány pouze klasické vitamínové preparáty, obdobné těm, které si jako vitamínové doplňky můžeme zakoupit u nás, v České republice.
 
Zkoušky ukázaly, že po 14 dnech se u žen s podávaným medem a plástovým pylem perga projevily příznivé účinky – snížila se míra nervozity prohloubil spánek. Bylo zjištěno i lepší ukládání vápníku do kostí. Nic z toho se neprojevilo u žen, které dostávaly vitamínové preparáty.
 

Použití včelích produktů při zvýšeném ozáření:

Doporučuje se odvar z bylin: 30g šípku, 30g kopřivy, 30g kořene mrkve, 10g černého rybízu (plody). Dvě lžíce této směsi se zalévají 500 ml vařící vody, směs se přivede k mírnému varu a udržuje se takto 10 minut. Vzniklý odvar se nechá 2 hodiny stát a po scezení se pije sklenice oslazená medem 3 krát denně. K tomu je velmi vhodné doplňovat léčivou kůru pylem perga (čajovou lžičku 2 – 3 krát denně), mateří kašičku (0,5g 2 – 3x denně) a propolisovou tinkturu (20 – 30 kapek v 50 ml vody). Takto pojatá kůra by měla trvat 2 – 3 měsíce. V potaz ale musíme vzít 20-ti denní pauzu užívání mateří kašičky po cca 1 měsíci. Po oněch 20-ti dnech můžeme mateří kašičku opět začít užívat.

Prodejny našich obchodních partnerů

Javascript is required to view this map.