17. 03. 2012
Vážení zákazníci, chybí Vám nějaké produ...
25. 04. 2011
Vážení zákazníci, nově máte možnost zakoupit na...
24. 09. 2010
V poslední době máme velmi mnoho pozitivních ohlasů od našich...
30. 08. 2010
Vážení zákazníci, nově nabízíme službu zas...

Rozšířili jsme nabídku o nový včelí produkt - Pastovaný med

Pastovany_med Vážení zákazníci,

nově můžete v našem e-shopu zakoupit náš nový včelí produkt - Pastovaný med. Odkaz na tento produkt v E-shopu najdete ZDE.

Nekolik informací o pastovaném medu:

Náš pastovaný med se liší od obvykle prodávaných pastovaných medů tím, že se jedná o med, který byl získán pouze z jarních lesních květů. Tím je také dosaženo toho, že náš med není bílý, ale je krásně žlutý, má specifickou „jarní“ vůni a chuť. Jak už bylo napsáno výše – náš med je získán pouze jarních lesních květů a neobsahuje med řepkový. Toto je po stránce kvality našeho medu velký rozdíl od pastovaných medů řepkových, protože konkurenční pastované medy jsou z 99% získané z řepky (téměř bílá barva)a u těchto řepkových pastovaných medů může zákazníkům vadit chuť nebo i vůně monotónních jednodruhových medů.

V pastovaném medu jsou zachovány všechny hodnotné látky, snadno se roztírá na pečivo a na rozdíl od tekutého medu při nabírání nestéká. Pastovaný med si svou krémovitou konzistenci uchovává již napořád, takže se Vám nestane, že by Vám med zkrystalizoval do pevné konzistence.

Tato krémovitá (pastovitá) konzistence je dosažena tím, že se zabrání tvorbě velkých spojených krystalů medu, ale vytvoří se krystalky jemné, nespojené. Tohoto se docílí tak, že se určitou danou dobu mechanicky med promíchává speciálním zařízením. Tento med se nesmí ohřívat, protože by se jemné krystalky rozpustily.

Pastovaný med je velmi žádán hlavně v USA a Kanadě, zde je jeho pravlast a je v těchto státech oblíben více, než med lesní – medovicový. Své příznivce si med získal také v České republice.

Prodejny našich obchodních partnerů

Javascript is required to view this map.