17. 03. 2012
Vážení zákazníci, chybí Vám nějaké produ...
25. 04. 2011
Vážení zákazníci, nově máte možnost zakoupit na...
24. 09. 2010
V poslední době máme velmi mnoho pozitivních ohlasů od našich...
30. 08. 2010
Vážení zákazníci, nově nabízíme službu zas...

Pozvánka na 19. Valašský mikulášský jarmark ve Valašských Kloboukách

 Jako již tradičně Vás zveme na další, tentokrát již devatenáctý ročník oblíbeného a vyhledávaného Valašského mikulášského jarmeku, který proběhne od 3. - 5. prosince 2010.

V sobotu, hlavní den programu, celé město ožije lidovými tradicemi a zvyky. Setkáte se s Mikuláši, čerty i anděly. Zúčastníte se pravé valašské zabijačky a rožnění berana.

Budete mít také možnost ochutnat řadu valašských specialit, jako třeba kyselica a nebo slivovica :-)

Srdečně zveme všechny příznivce Valašskoklobucka, rodiny, přátele i známé, ale i Vás, kteří máte rádi tradiční řemesla, valašskou kuchyni a dobrou zábavu a dobré pití.

 

Naše včelí produkty a výrobky si budete moci zakoupit jako každý rok v prodejním stánku, který budeme mít v kulturním domě Klobučan. V našem stánku naleznete ze včelích produktů hlavně včelí med (který jsme speciálně pro tento jarmark odložili, protože už ho máme vyprodaný), propolisovou tinkturu, surový propolis, rouskový pyl, pyl perga, pyl s medem, mateří kašičku, pyl s medem a mateří kašičkou, med s propolisem, medová víčka a také nemůže chybět ani medovina, kterou zde budete moci ochutnat a také si ji koupit jako ostatní produkty.

Nově zahajujeme prodej odlévaných včelích svíček, kterých zde bude cca 20 druhů. Jedná se o různé voskové postavičky, úly, stromečky a jiné.

Také se můžete podívat jak to vypadá ve včelím úlu a ukázat to třeba svým dětem. K vidění zde totiž bude jedno včelstvo pod sklem, aby na vás včely nemohly a vy budete moct vidět dovnitř. Třeba budete mít štěstí a uvidíte i včelí královnu.

Těšíme se na Vás!

 

Program včetně mapky osmnáctého ročníku Valašského mikulášského jarmeku si můžete prohlédnout nebo stáhnout zde: PROGRAM 2010

Pokud se chcete podívat jak to vypadalo na jarmarku v minulých letech, zde je odkaz na fotogalerii z roku 2007 a zde odkaz na rok 2008.

 

Valašský mikulášský jarmek by se snad už ani nemohl obejít bez oblíbené místní speciality, kterou je tradiční valašská kyselice. A nejinak tomu bude i na letošním jarmeku, který se ve Valašských Kloboukách uskuteční o víkendu od 3. do 5. prosince.

Organizátoři už podle starého lidového receptu naložili do dřevěné bečky 380 kilogramů bílého zelí, které je pro polévku nezbytnou ingrediencí. Z kyselého zelí se pak navaří na 3600 porcí kyselice, na nichž si pochutnají jak účinkující, tak i návštěvníci.

Pokud se chcete podívat, jak se připravovalo zelí na kyselicu, podívejte se do tohoto odkazu.

Prodejny našich obchodních partnerů

Javascript is required to view this map.